БІБЛІОТЕЧНІ ВИСТАВКИ
Наближається 20 лютого – День пам'яті вшанування загиблих Героїв Небесної Сотні. Люди, які віддали своє життя під час Революції гідності, у листопаді 2013 року – лютому 2014 року захищали ідеали демократії, відстоювали права і свободи українців, європейське майбутнє України. Нестерова О.В. підготувала тематичну поличку до цієї дати. Книги та інші друковані матеріали розкривають події того часу як на рівні держави, так і на місцевому рівні. Місто Кременчук має своїх героїв Небесної Сотні. Мешканці схиляють голови на знак пошани загиблих героїв… Ми виховуємо патріотизм та любов до нашої України у підростаючому поколінні – учнів гімназії № 19.
21 лютого – Міжнародний день рідної мови. У цей день кожна країна святкує День своєї рідної мови. Українська мова – генетичний код кожного українця. Бібліотекарка гімназії організувала книжкову панораму «Мова наша калинова». Катерина Мотрич звертається до української мови поетичними рядками: «Мово! Пресвятая Богородице мого народу! З чорнозему, з любистку, м'яту, рясту, євшан-зілля, з роси, з дніпровської води, від зорі і місяця народжена…»
Ось і бібліотечні книжки звертаються до читачів: «Читайте, вивчайте, любіть та цінуйте свою неповторну рідну мову». Зі сторінок друкованих текстів користувачі дізнаються про історію виникнення письмових творів, найперших книжок, різнобарвність жанрів, стилів, відомих основоположників літературної мови та мовознавців.
Незабаром, 25 лютого 2021 року, в Україні будуть відзначати 150-річний ювілей Лесі Українки. Олена Валентинівна створила книжкову експозицію «Плине доля моя Україною…» Вона популяризує життя та творчий шлях поетеси, різноманітність творів письменниці, маловідомі факти з життя жінки. Книжки розповідають про багатовимірність особистості Л.П. Українки: геній української літератури, письменниця, фольклорист, музикант, мовознавець, здібна до малювання, авторка навчальної літератури, перекладач, керівник гуртка «Плеяда», автор публіцистичних праць, драматург, агітатор за боротьбу та свободу простого народу.
У лютому 2021 року надійшла нова література до бібліотеки. Учителі та асистенти вчителя з інклюзивної освіти запрошуються до ознайомлення та вивчення нової фахової літератури, а саме: підручники, навчальні посібники, методичні книги. Висвітлюється робота у класах Нової Української Школи: навчання та супровід, теорія і практика формувального оцінювання, навчання та розвиток, освітній простір учня початкової школи, розвиток критичного мислення, використання інформаційно-комунікаційних технологій, організація взаємодії з батьками учнів початкової школи. Багато цікавого для себе знайде вчитель-предметник – історик, учитель англійської мови та мистецтва. Чекаємо вас усих!