Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Практичний психолог

Дата: 29 травня 2020 о 17:16, Оновлено 30 грудня 2024 о 09:42

Практичний психолог

   Варивода Світлана Вікторівна 

Кременчуцька гімназія № 19

 Педагогічний стаж: 5 років.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст

        Графік роботи практичного психолога гімназії №19

         Понеділок-П’ятниця: 8.00-17.00

     Обідня перерва: 12.00-13.00

моб. тел. 097 715 62 64

Завантажити Блог практичного психолога

     Основною метою діяльності психологічної служби є психологічне забезпечення та підвищення ефективності педагогічного процесу, захист психічного здоров'я і соціального благополуччя усіх його учасників: учнів, батьків, педагогічних працівників.

Практичний психолог – це фахівець, який допомагає вирішувати насамперед ваші запити.

Основні напрями роботи практичного психолога

Консультаційна робота

Метою консультаційної діяльності практичного психолога є підвищення рівня психологічної компетентності, заохочення до вивчення кожного учня, допомога в опануванні методів індивідуального і особистісно зорієнтованого підходу у вихованні.

Консультаційну роботу психолог проводить як з педагогічним працівниками закладу, так і з батьками учнів.

Метою консультаційної роботи є привернути увагу батьків школярів до долі власної дитини, допомогти зрозуміти вирішальне значення у розвитку особистості, ролі тата і мами і родинної атмосфери загалом у формуванні таких базисних якостей дитини, як почуття впевненості, захищеності, вміння радіти, співчувати, виявляти творчу ініціативу, бути активним, дбати про добрі стосунки з членами сім’ї, з друзями, вміти гідно поводитися в разі перемоги чи поразки.

Психологічна просвіта

Завданням психологічної просвіти є підвищення психологічної культури, пропагування психологічних знань серед батьків та педагогів.

Методами психологічної просвіти є: виступи психолога на батьківських зборах, виступи на педрадах, психологічні тренінги для батьків та педагогів, семінари.

Психодіагностична робота

Метою діагностичної роботи є:

− Поглиблене психолого-педагогічне вивчення учня протягом усього періоду навчання, виявлення його індивідуальних особливостей, розвитку пізнавальних та особистісних якостей, динаміку розвитку.

− З’ясування причин тих чи інших відхилень у вихованні та навчанні учнів; відставання чи випередження вікових нормативів.

Корекційна робота з учнями

Цей напрямок діяльності психолога в навчальному закладі має на меті сприяння повноцінному психічному та особистісному розвитку дитини.

Основні завдання психолога, який працює з учнями шкільного віку, полягають у психологічному супроводі природного розвитку дитини, який включає розвиток основ довільності психічних процесів у неї і тренування психічних процесів та функцій.

Коли потрібно звернутися до психолога:

Якщо проблема не розв’язується певний час;

Якщо Ви не знаєте як саме розв’язати проблему, але Вам все – таки необхідна допомога;

Якщо Вас щось тривожить у дитячій поведінці, але Ви не можете зрозуміти причину;

Якщо Вам здається, що дитина відстає в розвитку від однолітків. Краще зрозуміти, що відбувається насправді, і не травмувати дитину порівнянням з іншими дітьми.

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ТА БАТЬКІВ

БАЗОВІ НАВИЧКИ ТУРБОТИ ПРО СЕБЕ ТА ІНШИХ

Методичні рекомендації щодо надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу

Ментальне здоров’я дітей під час війни: поради батькам та опікунам 

ЯК ВЗАЄМОДІЯТИ З УЧНЯМИ ПІД ЧАС СИГНАЛУ "УВАГА! ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!"

ПОРАДНИК ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ "АКТИВНОСТІ ДЛЯ УЧНІВ ТА УЧЕНИЦЬ В БОМБОСХОВИЩАХ ШКІЛ"

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА.ЯК ЗБЕРІГАТИ СПОКІЙ І РІВНОВАГУ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ КОРОНАВІРУСУ ТА

ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ (ЗАВАНТАЖИТИ)

ЯК ПЕРЕЖИТИ КРИЗУ ТА ЗБЕРЕГТИ СПОКІЙ (ЗАВАНТАЖИТИ)

 

 

ЯК БАТЬКАМ ЗАПОБІГТИ РИЗИКІВ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА ЩОДО ДІТЕЙ В ПЕРІОД ВІЙНИ (завантажити)

АЛГОРИТМИ ВАШИХ ДІЙ В СИТУАЦІЇ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ - рекомендації для дітей та підлітків (завантажити)

Як уберегти дитину від насильства?  РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ (завантажити)

Як допомогти дитині в стресі (завантажити)

Малювання кавою - це чудовий вид творчості, де за допомогою кавових відтінків створюються розкішні картини. Такі роботи мають м'яку, теплу палітру, що створює відчуття затишку та комфорту. Малюнки набувають особливої естетики та живучості, завдяки природним кольорам і текстурі кави. Така Арт-терапія сьогодні 27.12.2024р. була проведена для вчителів Кременчуцької гімназії 19 фахівцем з центру життєстійкості "Місце сили. Кременчук" Мариною Ковалевською.

"Ментальне здоров'я під час війни: як піклуватися про себе та про інших". Саме на таку важливу тему сьогодення 26 грудня 2024р. для педагогів в Кременчуцькій гімназії №19 було проведено інформаційну сесію фахівцями із соціальної роботи центру життєстійкості "Місце сили. Кременчук" Ковалевською Мариною та Мариною Маринич.
Психологині наголосили на основних причинах необхідності піклуватися про себе та близьких, адже ментальне здоров'я пов'язане з усіма аспектами повсякденного життя, та на тому, що проблеми з фізичним здоров'ям напряму пов'язані зі станом фізіологічного здоров'я.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як

Ментальне здоров'я - це такий стан ментального благополуччя, коли людина суб'єктивно відчуває себе добре або принаймні задовільно і може певним чином себе реалізувати. 

Турбуватися про ментальне здоров'я можна по різному, а як саме можна дізнатися за посиланням https://www.howareu.com/ та в Аптечці швидкої психологічної допомоги. 

Пам'ятайте, дбати про своє ментальне здоров'я - така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров'я фізичне.

#тияк

 

Вся інформація за посиланням.

До Європейського дня боротьби з торгівлею людьми 15.10.24 в Кременчуцькій гімназії #19 з Ресурсного центру для жінок та дівчат фахівцем Світланою Воліною було проведено інформаційну сесію для учнів 9-х класів "Протидія торгівлі людьми. Захисти своє майбутнє вже сьогодні!"
Захід був спрямований на підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти про загрози, пов'язані з торгівлею людьми, на формування навичок розпізнавання небезпечних ситуацій та методів захисту від експлуатації.

До Всесвітнього Дня ментального здоров'я в Кременчуцькій гімназії №19 практичним психологом Вариводою Світланою Вікторівною було проведено уроки ментального здоров'я в 4,5 і 9-х класах, з метою підвищення усвідомлення важливості психічного здоров'я, подоланню тривог та страху за допомогою вправ і технік.
Проведені заходи сприяли профілактиці та зміцненню психологічного здоров'я здобувачів освіти, пізнанню власного внутрішнього світу, створенню позитивного емоційного настрою.

Шкільні заходи

20 вересня 2024 року в Кременчуцькій гімназії №19 фахівцем Воліною Світланою Юріївною з Ресурсного центру для жінок та дівчат було року інформаційну сесію для учнів 9-х класів "Обізнаність і ефективне розв'язування конфліктів та захист від булінгу. Розуміння відмінностей між цими явищами."
Захід було проведено з метою формування навичок конструктивного вирішення конфліктних ситуацій та толерантного спілкування.

До Всесвітнього дня здоров'я практичним психологом Вариводою С.В. і соц. педагогом Василенко О.М. було проведено просвітницький захід в 4-А і 1-А класах. З метою активізувати спортивно-масову роботу серед учнів зміцнювати здоров'я дітей засобами фізичної культури; розвивати спритність, кмітливість, організованість за допомогою рухливих ігор та естафет; формувати командний дух та відчуття себе невід'ємною частиною колективу.

21 та 22 березня 2024 року у Кременчуцькій гімназії 19 практичним психологом Вариводою С.В. та соціальним педагогом Василенко О.М. в ресурсній кімнаті було проведено інтерактивне заняття з «чарівним парашутом» для учнів 1-3 класів. Просвітницький захід сприяв створенню позитивного мікроклімату в учнівських колективах та покращив шляхи ефективної інтеграції дітей в колектив однолітків. Проведені ігри та вправи в учасників освітнього процесу викликали безліч позитивних емоцій, радість та пожвавлення; сформували вміння узгоджувати свої рухи з рухами інших учасників та розвили почуття причетності до спільної справи. Для дітей дуже важливо відчувати саме через рухи те, що вони можуть бути частиною команди.

 

8 березня 2024 року практичним психологом Кременчуцької гімназії 19 Вариводою С.В. було проведено тренінг для учнів 7-их класів на тему "Здоров'я - моя цінність", мета якої сприяти формуванню у підлітків свідомого і відповідального ставлення до власного здоров'я як однієї з життєвих цінностей.

23 лютого 2024 року у Кременчуцькій гімназії 19 фахівцями ГО "ЦПК"Конфіденс"", психологинями Наталією Юденко та Тетяною Браташ було проведено тренінгове заняття з профілактики емоційного вигорання для учителів початкової ланки та асистентів вчителів. Зустріч відбулася в межах впровадження проєкту "Зупинка "Я"" за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та фінансової підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAIP).

 

 

6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Метою цього дня є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

Практичним психологом Вариводою С.В. було проведено інтерактивне заняття «Кібербулінг або агресія в мережі» серед учнів п’ятих класів. Під час заходу відкрито говорили з дітьми про можливі ризики в інтернеті, ділилися своїм досвідом, ставили запитання. Здобувачі освіти навчились розрізняти безпечні та небезпечні джерела інформації, розпізнавати онлайн-шахраїв та уникати їхніх пасток.

6 грудня 2023 року в Кременчуцькій гімназії 19 практичним психологом Вариводою С.В. було проведено інтерактивне заняття для учнів 6 класів "Протидія булінгу в учнівському середовищі". Головною метою заходу було навчання дітей безпечній взаємодії в освітньому процесі, попередження та протидія цькуванню, правильне вирішення конфліктів та інформування про настання відповідальності за цькування.

 
 

5 грудня 2023 року в рамках акції "16 днів проти насильства" було проведено тренінг "Не мовчи! Булінг - це насильство!". Учні 5-их класів разом із психологом Вариводою С.В. з'ясували, що таке булінг, чим булінг відрізняється від конфлікту, визначили його форми і види. Розвивали толерантне ставлення один до одного та як діяти в ситуаціях вчинення насильства.

 

4 квітня 2023р. в Кременчуцькій гімназії 19 практичним психологом Вариводою С.В. було проведено заняття з елементами тренінгу з профілактики булінгу на тему «Як не стати учасником булінгу» з учнями 8-их класів. Мета заходу — розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації та формувати навички відповідальної та безпечної поведінки.

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.