ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
Враховуючи стрімке зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі COVID-19, з метою запобігання поширення вірусної інфекції серед дитячого населення та на підставі рекомендацій Департаменту охорони здоров’я, комісія з питань ТЕБ і НС прийняла рішення запровадити дистанційне навчання в закладах освіти Кременчука з 25 жовтня терміном на чотири тижні.
Враховуючи зручність вибудовування освітнього процесу (розміщення навчальних матеріалів, проведення обговорення, отримання й надання зворотного зв’язку) та на підставі рішення Педагогічної ради ( Протокол №2 від 03.11.2020), враховуючи рекомендації Листа МОН №1/9-609 від 02 листопада 2020 року “Щодо організації дистанційного навчання” у закладі забезпечено організацію дистанційного навчання здобувачів освіти для всіх класів шляхом використанням хмарних сервісів G Suite for Education через платформу Google Classroom та застосунки Google Meet (онлайн зустрічі) та Viber (оголошення).
Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я здобувачів освіти.
Відповідно до Санітарного регламенту https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1111-20#Text для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ України від 25.09.2020 № 2205 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 р. за № 1111/35394 дотримуються вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами, тобто обмежується час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я, а саме:
для учнів 1 класів – не більше 10 хвилин;
для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;
для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;
для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;
Час безперервної роботи з комп’ютером учитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.
Решту часу навчального заняття вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи в робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями в підручнику, виконувати творчі завдання тощо.
Наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо).
Наказ Про організацію освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.
Про організацію дистанційної форми здобуття освіти
Додатки:
1. До послуг дітей 5-11 класів працює Всеукраїнська школа ОНЛАЙН (ВШО) (відеоуроки, тести та завдання для школярів 5-11 класів)за посиланням: https://lms.e-school.net.ua/
2. Лист МОН №1/9-609 від 02 листопада 2020 року “Щодо організації дистанційного навчання”
3. Як користуватись Google Classroom з комп'ютера. Відео для учнів https://youtu.be/0ae106ga5Xc
4. Як працювати з Google Classroom зі смартфона. Відео для учнів https://youtu.be/lVLewh6g-sQ
5. Google Meet - Налаштування на смартфоні (інструкція для УЧНІВ) https://youtu.be/377OE0Rp1ZI
Дистанційне навчання: практичні поради для батьків ( маеріал підготувала пратичний психолог гімназії Варивода С.В.)