ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я
Щорічно 7 квітня світ відзначає World Health Day, Всесвітній день здоров’я.
Головна мета свята – звернути увагу суспільства на важливість здорового способу життя та вчасної профілактики захворювань. Цьогорічна тема «Наша планета, наше здоров’я» – у розпал пандемії, забрудненої планети, зростання захворювань, таких як рак, астма, серцево-судинні захворювання, ВООЗ зосередить глобальну увагу на невідкладних заходах, необхідних для збереження здоров’я людей і планети. Це одна з важливих соціальних дат, значення якої переоцінити неможливо.
Але через агресію росії, для українців актуальнішою буде тема: «Наша Україна, наше здоров’я». Цифри, які говорять нам про руйнацію системи охорони здоров’я через дії рф:
за даними Міжнародної організації з міграції (МОМ) 30% переміщених осіб мають хронічні захворювання
низку лікарень було переобладнано для догляду за пораненими: зміщення через необхідність, яке відбувається за рахунок основних послуг та первинної медичної допомоги
із початку війни обстріляно 274 лікарні, 13 - знищено повністю. 70 «швидких» уже виведено з ладу обстрілами, автоматами, мінами. 6 медичних працівників убито, 20 зараз тяжкопоранених
близько половина аптек України закриті
близько 1000 медичних закладів знаходяться поблизу ліній конфлікту або перебувають у змінених зонах контролю. Наслідок цього – обмежений доступ або відсутність доступу до ліків, закладів та медичних працівників – означає, що лікування хронічних захворювань майже припинилося
понад 2000 онкохворих дітей все ще потребують допомоги з виїздом з України. Без лікування у них немає шансів вижити. Терапія може врятувати життя 70-80% з них. Декого важко транспортувати через стан здоров'я, інші потребують термінового лікування.
Понад 600 онкохворих дітей змогли евакуювати
Виокремлено три головні гуманітарні проблеми України у сфері здоров’я:
1. Це травми, які потребують оперативного втручання та лікування.
2. Допомога тим, хто в дорозі. Велика кількість українців мають хронічні захворювання, і багато хто з них залишив будинки без препаратів, які потрібні їм щодня.
3. Гуманітарні коридори у ті українські міста, зв’язок із якими перерваний, такими як Маріуполь. Медичні потреби там не закриті.
Д-р Ганс Анрі П. Клюге, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ
«Ця війна може підірвати прогрес, який було так важко досягнути останніми роками, працюючи з деякими захворюваннями»
В Україні є затверджений Статут (Конституція) Всесвітньої організації охорони здоров’я. І, не зважаючи на те, що «у ВООЗ немає мандату для вирішення воєнних конфліктів», організація з початку війни активувала свої плани на випадок надзвичайних ситуацій, перепрофілювала персонал і проєкти та зосередила увагу на надзвичайних потребах – щоб підтримати систему охорони здоров’я та її працівників в Україні.
Міністерство охорони здоров’я, паралельно із вирішенням медичних проблем воєнного часу, готує проєкт післявоєнного відновлення системи охорони здоров’я. Здорова нація – непереможна! Українці – непереможна нація!
Докладніше https://t.me/knu_ua/2042