ЗАХОДИ В МЕЖАХ ТИЖНЯ МАТЕМАТИКИ ТА ФІЗИКИ

Дата: 4 березня 2021 о 13:22, Оновлено 9 березня 2021 о 14:09

Гра ТАНГРАМ

Проведена  02 березня з учнями

5 – б класу (вчитель Тонкошкур Л.В.)

Танграм - старовинна китайська головоломка, яка вже не одну сотню років популярна у різних куточках світу. Її популярність пояснюється насамперед тим, що виготовити набір нескладно - досить розрізати за шаблоном картон або шматочок фанери. А розважатися з набором можуть люди різного віку, і кількість фігур, які можливо скласти з базових компонентів, надзвичайно велика.
     Набір для гри в танграм - це квадрат, поділений на 7 простих фігур (танів). Залежно від того, як їх скласти, можна побачити найрізноманітніші силуети - ялинки, хатинки, зайця, собаки, кота, людини. Одними з найскладніших завдань є формування простих фігур - прямокутника та трикутника.
      За умовами головоломки танграм, обов’язково треба використати всі сім елементів. На першому етапі дитину слід ознайомити з назвою всіх фігур у комплекті, звернути увагу на їх властивості та відмінності у розмірах.
Тільки після цього можна спробувати спочатку відтворити фігуру самого квадрата танграми, який дитина вже бачила раніше, а потім перейти до складання більш складних фігур, для формування яких потрібно докласти інтелектуальних зусиль.

Вчитель математики Батир Л.І. для учнів 7-А класу провела захід "Весела геометрія", на якому  хлопці та дівчата ознайомилися з незвичайними геометричними побудовами.

Вікторина "Математичний бій" для учнів 8-х класів (Батир Л.І.)

Позакласний захід  "Математика серйозна та цікава наука" для учнів 9-А класу

(Батир Л.І.)

Цікаві факти з життя жінок  математиків

Захід у 8 – Б класі (Тонкошкур Л.В.)

Хто ж вони, відомі математики? Кого з них назве людина, що не займається математикою? Історичні дані неспростовно свідчать: жінки-учені існували в кожній культурі впродовж всієї історії розвитку суспільства, проте певних успіхів вони могли добиватися лише в тому середовищі, де було позитивне відношення до наукових занять і система освіти, доступна для  жінок. Гіпатія Александрійська (370-415); Феано VI – V ст. до н.е.; Єлєна Лукреція Корнаро Піскопіа (1646-1684) Емілі, маркіза дю Шатле (1706 – 1749); Софія Жермен (1776-1831); Марія Гаетана Аньєзі (1718-1799) Кароліна Лукреція Гершель (1750 - 1848); Байрон Ада Августа (1815 - 1852); Мери Ферфакс Сомервілл (1780-1872); Еммі Нестер була найвідомішою жінкою-математиком 1-ї пол. ХХ ст.; Софії Ковалевської; Ніна Опанасівна Вірченко  і багато інших.

Математика - це не лише формули і теореми, а ще і ті люди, які нею займаються, ті люди, які всю душу вкладають в її розвиток. І ніяк не можна, кажучи про математику, не згадати про тих, хто їй присвятив все життя і доніс її до нас. Їх імена не можна забувати. Ці люди віддали своє життя науці. Ради нас, ради своїх нащадків . Отже наш борг - пам'ятати їх і продовжувати їх справу.  Особливо це стосується жінок математиків.

• Коротка довідка про становлення у суспільстві авторитету жіночого розуму та думки:
  • 1405 р. – Франція. Письменниця Крістіна Пізанська висунула гіпотезу про те, що в результаті гарної освіти жінки могли б стати рівними чоловікам.
  • 1619 р. -  Англія. Мері Уорд відкриває  перші  школи для дівчаток
  • 1678 р. -  Італія. В університеті Падуї вченому Єлені Лукреції Корнаро Піскопії присуджено звання доктора філософських наук.
  • 1764 р. -  Росія. В Петербурзі відкрито Смольний інститут благородних дівиць - перший у Росії привілейований середній загальноосвітній навчальний заклад для жінок.
  • 1826 р. -  США.  Відкрито перші державні школи для дівчаток.
  • 1850 р.Франція. Початкова шкільна освіта розповсюджується  тепер і на дівчаток.
  • 1851 р.США.  Відкрито перший у світі жіночий  медичний  колледж.
  • 1857 р. -  Росія. Відкрито перші жіночі  училища.
  • 1876  р. - У Росії відкрито Бестужевські вищі жіночі курси.
  • 1881 р.США. Гарвардський університет починає набір дівчат на загальних підставах.
  • 1882 р. – Японія.  Відкрита перша Вища жіноча школа.
  • 1884 р. – Великобританія. Оксфордський університет розпочав прийом жінок у якості  студенток, але дипломи випускницям не видавалися до 1920 р.
  • 1886 р.Індія. Медичний  колледж у  Бомбеї розпочав зараховувати жінок-студенток.
  • 1903 р. – Франція. Фізик Марі Кюрі стала першою жінкою-вченим, що отримала Нобелевськую премію.
  • 1905 р. -  Германія.  Гейдельбергський та Фрайбургський університети починають приймати на навчання жінок.