Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Соціальний педагог

Date: 29 травня 2020 о 17:12, Refreshed 22 березня о 23:42

 

Соціальний педагог

Василенко Оксана Миколаївна

Кременчуцька гімназія № 19

 Педагогічний стаж: 27 років

Кваліфікаційна категорія: ІІ

        Графік роботи соціального педагога гімназії №19

         Понеділок-П’ятниця: 8.00-17.00

     Обідня перерва: 12.00-13.00

 Соціальний педагог – це людина, яка покликана об’єднати усі зусилля сім’ї, школи, громадськості задля надання допомоги дитині.

Основа роботи : освітлення душі особистості, підготовка її до життя, професійної мобільності та сприяння швидкій адаптації.

   Діти 6 – 9 років (насправді, діти будь-якого віку, але діти цієї вікової категорії – особливо) мають потребу (окрім базових – безпеки, любові, розвитку):

   У відчутті належності до сім`ї, класу, групи. На питання, які турбують дитину важливо відповідати, ініціативу – підтримувати, успіхи і починання заохочувати.

  У підтримці, бо коли не отримують схвалення або стикаються з поразкою, часто відступають. Всілякі схвалення підтримують самооцінку, стають платформою для подальшого зростання. Але важливо, щоб ми звертали увагу на реальні досягнення, робили акцент на тому, що дитина сама доклала зусиль та отримала задоволення від процесу – саме тому результат вийшов чудовий. Важливо відчувати різницю між похвалою та підтримкою. Похвала – оціночна, у ній часто звучать слова – гарний/кращий, а підтримка робить акцент на зусиллях дитини. Від похвали діти починають залежати, а підтримка – додає їм упевненості та сил, вона важлива і приємна, але не викликає залежності.

   У спокійному будуванні кордонів, чіткому визначенні правил, зупинці агресії, захисті від тролінгу, проясненні ситуації.

   У безпеці – фізичній, емоційній, кордонів особистості.

   У контакті з авторитетом. Дитині цієї вікової категорії потрібен (окрім батьків) дорослий друг-наставник, тьютер. Але важливо пам`ятати, що якщо такий контакт раптово переривається або змінюється тональність – у дитини виникає відчуття, що її зрадили.

   У довірі. Якщо дитина раптом в особистому контакті ділиться приватною інформацією, важливо дякувати за довіру і зберігати етику довіри.

  У контролі. Якщо завдання є, його потрібно перевірити. Якщо правило встановлено, за його виконанням треба стежити.

  У неупередженості. Поганих дітей не буває, є діти, яким погано.

  У грі, можливості грати. Це – можливість зберегти контакт з творчим потенціалом.

ПРАВОПОРУШЕННЯ – ПУСТОЩІ ЧИ КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Нині зростання рівня злочинності є однією з болючих проблем нашого суспільства. Зараз уже нікого не дивує наявність охорони не тільки в комерційній організації чи державній установі, а й у під’їзді житлового будинку чи у школі. Проте це насправді цілком виправдані заходи безпеки у відповідь на сучасний стан злочинності в країні. Як це не парадоксально звучить, подекуди вже не школярів потрібно захищати від злочинців, ­ вони самі дедалі частіше стають правопорушниками. Справді, частка правопорушень, вчинених підлітками, нині становить 10% від загальної кількості злочинів, знижується вік неповнолітніх правопорушників, зростає кількість тяжких злочинів серед цієї вікової категорії тощо.

Відповідальність неповнолітніх, тобто осіб, які не досягли 18-річного віку, передбачена кримінальним, адміністративним та іншим законодавством.

Так, кримінальній відповідальності підлягають особи, які до вчинення злочину досягли віку 16 років (ч. 1 ст. 22 Кримінального кодексу України, далі – КК). Це так званий загальний вік кримінальної відповідальності.

Закон також (ч. 2 ст. 22 КК України) передбачає і знижений вік кримінальної відповідальності. Йдеться про осіб у віці від 14 до 16 років. Ці особи підлягають кримінальній відповідальності за такі види злочинів, як: вбивство (ст.ст. 115-117 КК), умисне тяжке тілесне ушкодження (ст. 121, частина третя статтей 345, 346, 350, 377, 398), зґвалтування (ст. 152), хуліганство (ст. 296) та інші.

Зниження віку кримінальної відповідальності законодавець обумовив перш за все тим, що особа уже в 14-річному віці усвідомлює суспільну небезпечність і протиправність злочинів, які вказані в ч. 2 ст. 22 КК . Крім того, серед підлітків ці злочини досить поширені, і більшість з них тяжкі, представляють підвищену суспільну небезпечність.

Особи у віці від 11 до 14 років не можуть бути суб’єктами злочину, оскільки не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність. Проте, ч. 2 ст. 97 КК визначає, що до цих осіб все ж таки можуть бути застосовані примусові заходи виховного характеру з дотриманням таких умов: по-перше, неповнолітньому виповнилось 11 років; по-друге, ця особа вчинила діяння, що підпадає під ознаки злочину, передбаченого особливою частиною КК.

Згідно ст. 105 КК неповнолітній, який вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнений судом від покарання, якщо буде визнано, що внаслідок щирого розкаяння та подальшої бездоганної поведінки він на момент постановлення вироку не потребує застосування покарання.

У цьому разі суд застосовує до неповнолітнього такі примусові заходи виховного характеру:

1) застереження;

2) обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього;

3) передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх заміняють, чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання;

4) покладення на неповнолітнього, який досяг п’ятнадцятирічного віку і має майно, кошти або заробіток, обов’язку відшкодування заподіяних майнових збитків;

5) направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків до його виправлення, але на строк, що не перевищує трьох років.

Відповідно до ст. 98 КК, до неповнолітніх застосовуються лише такі основні види покарань:

  1. штраф;
  2. громадські роботи;
  3. виправні роботи;
  4. арешт;
  5. позбавлення волі на певний строк.

Отже, не будьте безпечними – відповідальність стосується кожного!!!

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДІТЕЙ

Одним із важливих напрямів роботи соціального педагога є супровід дітей пільгового контингенту, до яких відносяться:

- діти-сироти;

- діти, позбавлені батьківського піклування;

- діти з багатодітних сімей;

- діти з малозабезпечених сімей;

- діти, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- діти, які виховуються в сім'ях внутрішньопереміщених осіб та фактично проживають у Кременчуці;

- діти, які виховуються в сім'ях учасників бойових дій;

- діти з інвалідністю;

- діти, батьки яких загинули під час участі в антитерористичній операції;

- діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків.

Шкільні заходи

21 та 22 березня 2024 року у Кременчуцькій гімназії 19 практичним психологом Вариводою С.В. та соціальним педагогом Василенко О.М. в ресурсній кімнаті було проведено інтерактивне заняття з «чарівним парашутом» для учнів 1-3 класів. Просвітницький захід сприяв створенню позитивного мікроклімату в учнівських колективах та покращив шляхи ефективної інтеграції дітей в колектив однолітків. Проведені ігри та вправи в учасників освітнього процесу викликали безліч позитивних емоцій, радість та пожвавлення; сформували вміння узгоджувати свої рухи з рухами інших учасників та розвили почуття причетності до спільної справи. Для дітей дуже важливо відчувати саме через рухи те, що вони можуть бути частиною команди.

 

06 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Метою цього дня є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді. Соціальний педагог Василенко О. М. провела з учнями третіх класів вебквест "Кібербулінг" з метою систематизації знань дітей з питань кібербезпеки, формування навичок безпечної поведінки в Інтернеті, підвищення рівня знань учнів щодо найбільш поширених інтернет-загроз сьогодення.

Соціальний педагог Василенко О.М. провела з учнями 4-х класів тренінг "Толерантність. Крок до гуманності" з метою сформувати в учнів чітке уявлення про толерантність; розвивати вміння спілкуватися з іншими людьми, взаємодії з ними на основі співчуття, співрозуміння, доброзичливості, гуманності; відпрацювати навички безконфліктного спілкування між однолітками.

В межах акції "16 днів проти насильства" соціальний педагог Василенко О.М. провела з учнями 4-х класів тренінг " Запобігання булінгу в учнівському середовищі" ; заняття з елементами тренінгу " Зупинимо насильство"; перегляд мультфільму " Булінг у школі" та відеоролика " Світ без насильства".

 

 

 

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це буде вже 20 День безпечного Інтернету.  У Кременчуцькій гімназії 19 психологом Вариводою С.В. з учнями 5-их класів було проведено веб-квест «Кібербулінг - безпечний віртуальний світ», а соціальним педагогом Грінченко Т.О. з учнями 6-их класів - інтерактивне заняття, де учні дізналися як залишитися в безпеці при користуванні мережею Інтернет, сформулювали та засвоїли правила безпечної роботи в мережі.

Comments:
Only authorized users can leave comments.