Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Бібліотечні заходи

Date: 29 травня 2020 о 13:26, Refreshed 24 квітня о 14:04

Всесвітній день книги та авторського права 

Детальна інформація про проведення радіо-бесіди за посиланням.

Міжнародний день дитячої та юнацької книги в Європі 

Міжнародний день дитячої та юнацької книги в Європі святкують 2 квітня, у день народження данського письменника-казкаря Ганса-Християна Андерсена. Книга – чудовий і дивовижний витвір людського розуму. Найголовніше, щоб у наших дітей було бажання читати книги та розвивати свій кругозір.

Книга – наш друг і порадник, місток між минулим і сьогоденням. Вона допомагає читачу мандрувати світом, вчить бути добрими та милосердними, робити гарні справи та дружити. Бібліотекар завжди прийде на допомогу своєму читачу – порадить, допоможе зорієнтуватися та обрати потрібну книгу.

Будь ласка, приходьте до бібліотеки та читайте книги! Україні потрібні освічені, розумні, виховані люди, які прагнуть до самовдосконалення й саморозвитку. Книга - Потужне Переможне Озброєння!

Детальна інформація за посиланням.

 

 

Всі фото переглянути за посиланням.

У бібліотеці Кременчуцької гімназії 19 розпочався Всеукраїнський тиждень дитячого читання - 2024 під гаслом "Книжкове ППО".

 9 березня виповнюється 210 років від дня народження великого українського поета та легендарної постаті національної культури – Тараса Шевченка. Його творчість – джерело вічної мудрості та національної гордості. У своїх віршах Т.Шевченко віддзеркалив не лише душу українського народу, а й глибоко занурився у проблеми суспільства свого часу, захищаючи права й гідність кожної людини. Його слова донині надихають нас до високих звершень, до боротьби за справедливість та гідність, до любові до своєї землі.
       Біблотекар Кременчуцької гімназії 19 Нестерова О.В. провела ряд тематичних заходів: бібліотечний урок "Тарасе, ми тебе не забули" (2-Б клас), експрес-хвилинки біля книжкової виставки "Цікаве про Тараса Шевченка" та "Стежками твоїми, Тарасе, йдемо" (1-Б клас, 3- клас, 9-В клас), бібліотечний шоу-огляд літератури Т.Г.Шевченка та книги про його життя (3-В клас, 9-В клас), бібліотечні читання вголос "Сторінками лірики відомого поета" (3-В клас), бібліотечна бесіда "Ми не забули тебе, Тарасе!" (2-А клас).

 

25 лютого 2024р. - День народження Лесі Українки

20 лютого 2024р. у Кременчуцькій гімназії 19 бібліотекар Нестерова О.В. провела урок-дослідження «Кращої, ніж рідна, мови не буває» до Міжнародного дня рідної мови для учнів 7-А класу (з ознаками компетентностей). Метою уроку було поглибити знання учнів про рідну мову, українське слово та Україну, прищеплювати любов до батьківської землі, сприяти формуванню національної свідомості учнів, виховувати духовне багатство особистості, патріотичні почуття та шанобливе ставлення до захисників держави.

 

 

 

16 лютого - День єднання України

 

Всесвітній день читання вголос

Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос (World Read Aloud Day). Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році.

Всесвітній день читання вголос, глобальний рух за грамотність, відзначається для того, щоб підкреслити важливість читання вголос і обміну історіями. Цей особливий день, що відзначається різноманітними заходами та подіями, має на меті підкреслити силу слова та радість читання в громадах по всьому світу.

Переглянути відео за посиланням. 

 

 

 

Нові надходження літератури до бібліотеки гімназії

 

12 грудня 2023 року у 4-А класі Кременчуцької гімназії 19 бібліотекарем Нестеровою О.В. було проведено бібліотечний урок з елементами інтегрованого навчання «Добро та милосердя врятують світ».

Під час уроку було обговорено поняття про добро, милосердя, співчуття, взаємоповагу та взаємодопомогу. Учні пригадали біографічні дані В.О. Сухомлинського, його педагогічну спадщину, аналізували його твори шляхом читання та прослуховування. Діти читали напам’ять тематичні вірші, з цікавістю відповідали на запитання. Урок пройшов легко й позитивно!

  

 

Національний тиждень читання в Кременчуцькій гімназії 19

Книжкова панорама довідкових видань "Книга - друг, помічник та порадник"

 

Бібліотечна експозиція право виховної літератури

«Стоп насиллю!» (до акції «16 днів проти насильства»)

Тематична поличка "130-річчя Миколи Хвильового" до дня народження письменника

Екскурсії "Книжчин дім"

 

З 4 по 8 грудня у бібліотеці Кременчуцької гімназії 19 пройшов читальний флешмоб "Від найменшого до найстаршого". До флешмобу, який присвячений Всеукраїнській тематичній акції "Національний тиждень читання" під гаслом "Бути своїм", долучилися учні 1-9 класів. Метою тижня було засвідчити зв'язок між поколіннями, подолання віддалі між відомими літераторами й читачами тощо. Кожен обирав літературу до душі й читали її один одному.

  

 

 

 

 

Експрес-хвилинки біля книжкових виставок «Читання – шлях до знань»

 

 

25 листопада у світі вшановують пам’ять жертв Голодомору. На початку XX століття Україна пережила три періоди штучного голоду: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роки. Найтрагічнішим з них виявився голод 1932-1933 років, оскільки масове фізичне винищення українських хліборобів було свідомим терористичним актом тоталітарної системи. Цього року Україна і світ відзначають 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років. Сьогодні ввечері українці у своїх домівках запалять свічки в пам'ять про убитих голодом.

 

28 жовтня 2023 року - День пам'яті героям Полтавщини та Кременчука

27 жовтня 2023 року - День української писемності та мови

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під час осінніх канікул у Кременчуцькій гімназії 19 тривала Декада доброчинності "Подаруй бібліотеці патріотичну книжку". Учні поповнили літературну скриньку шкільної бібліотеки новими цікавими надходженнями. Велика подяка всім, хто долучився до акції.

 

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 24 жовтня 2023 року в приміщенні бібліотеки Кременчуцької гімназії №19 відбувся спільний захід бібліотекаря та класного керівника учнів 6-Г класу.

Бібліотекар Нестерова О.В. провела годину спілкування «Структура бібліотеки та її призначення. Як правильно обирати книгу». Читачі уважно слухали та брали активну участь у бесіді, відповідаючи на запитання.

Класний керівник Шаповал О.Б. провела майстер-клас із виготовлення закладки для підручників та книжок «Зроби сам». Учні із задоволенням взялися за виготовлення яскравих, різноманітних, персональних закладок. 

Батьки учнів висловили подяку за захід. Усі учасники отримали задоволення від зустрічі.

 

 

З 01.10.23р. по 15.10.23р. бібліотекар Кременчуцької гімназії 19 Нестерова О.В. спільно із учасниками освітнього процесу провели благодійну акцію «Українським дітям - українську книгу». Акція проходила в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

Спільнота гімназії долучилась до Всеукраїнського проєкту «Школа супергероїв» за підтримки першої леді України Олени Зеленської. Наші учні та їхні батьки проявили найкращі якості людяності — доброту та милосердя. Їхніми силами було зібрано 100 книг (56 художніх творів та 44 розмальовки) для дітей, які проходять реабілітацію у Кременчуцькій міській дитячій лікарні імені лікаря Парнети.

16 жовтня 2023р. Президент учнівського самоврядування "Молодість" Живолуп Олена, заступник директора з ВР Сакун І.О., завідувач бібліотеки Нестерова О.В., педагог-організатор Титарева В.Ю. передали зібрані книги до дитячої лікарні заступнику директора з медчастини Роман Ірині Іванівні.

Висловлюємо вдячність усім, хто долучився до акції. Дітлахи залишились задоволеними.

 

 

1 жовтня 2023 року - День педагогічного працівника "Дитина та школа в українській педагогіці".

 

1 жовтня 2023 року - День Захисників та Захисниць України пройшов під гаслом "Незалежні. Нескорені. Незламні".

1 жовтня 2023 року - Всеукраїнський місячник бібліотек проходить під гаслом "Вірю в майбутнє твоє, Україно!".

Бібліотечно-бібліографічний куточок "Бібліотека та бібліотекар"

 

30 вересня 2023 року в Україні святкують Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотеки — одне з найдавніших культурних надбань людства і їхня суть залишається незмінною протягом всієї історії. На території сучасної України бібліотеки почали створювати за часів Київської Русі — в IX-XI століттях. В рамках свята Нестерова О.В. організувла виставку "30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек".

 

29 вересня 2023 року - 105-та річниця від дня народження О.В.Сухомлинського "Василь Олександович Сухомлинський - українським дітям".

 

29 вересня 2023 року в рамках Дня міста Кременчука бібліотекарем Нестеровою О.В. було організовано книжкову панораму "Стежками твоїми, рідне місто моє".

День пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи відзначають щорічно 26 квітня в рамках річниці трагедії. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. Сьогодні учасники освітнього процесу Кременчуцької гімназії 19 вшановують пам'ять загиблих під час Чорнобильської катастрофи, а також уславлюють героїзм працівників станції, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії. У бібліотеці гімназії Нестеровою О.В. організовано виставку літератури «Сльози Чорнобиля».


День Землі - це день, коли людство зосереджує увагу на гострих проблемах навколишнього середовища та вживає заходів для їхнього вирішення. 22 квітня по всьому світу люди висаджують дерева, прибирають парки, сквери та водойми.  Бібліотекарка закладу Нестерова О.В. організувала виставку "Наш дім - планета Земля, збережемо її і ти, і я!". Пам’ятайте, що Земля – це наш спільний дім, тож берегти її – наш священний обов’язок.

Щорічно у березні місяці відбувається тиждень дитячої та юнацької книги. Мета заходу – популяризація дитячого читання, художньої книги та художньої літератури. Читання – розрада для душі, терапевтичне лікування, психологічна підтримка емоційного стану молодого покоління українців. Під час воєнних дій у 2022-2023 роках читання набуло особливого значення. Книга, як ніколи, виконує різноманітні функції – навчальну, пізнавальну, розвивальну, психологічну, заспокійливу, терапевтичну дію. Недарма, у стародавні часи бібліотеки називали «аптеки для душі», а книжку – «ліки для душі».

Завідувач бібліотеки Нестерова О.В. організувала книжкову експозицію «Пам'ятай це правило: твоє здоров'я – у твоїх руках», яка популяризує здоровий образ життя – корисне харчування та фізичну культуру.  Книжкова панорама «Життя людини – велика цінність» створена на допомогу здобувачам освіти про особисту гігієну та охайний зовнішній вигляд, прибирання й чистоту в оселі, правила спілкування між людьми та правила поведінки на дорогах. 

Нестерова О.В. приділила увагу популяризації художній літературі, яка знаходиться у фонді бібліотеки – твори сучасних українських дитячих та юнацьких письменників: книжкова виставка «Сучасні письменники – дітям України» та шоу-огляд літератури «Моє улюблене хобі - читання». Книги допоможуть молоді подорожувати, спілкуватися, розширити кругозір та збагатити власне мовлення. Книжка допоможе відволіктися від поганих думок, стресу, негативних реакцій страху та шоку.

Особливе значення має тематична поличка «Екологія душі» та інформаційні матеріали «Пам'ятай: твоє здоров'я – у твоїх руках», які допомагають дорослим та дітям коректувати свій психологічний стан, емоційний фон та надають моральну підтримку. Документи розповідають про створені організації, групи, сайти, чат-боти, семінари, вебінари, навчання, моніторинги, конференції на державному рівні. Звертають увагу на спеціалістів, лікарів, психологів, які мають офіційне право надавати психологічну допомогу та підтримку населенню під час воєнних дій в Україні.

З планом проведення можна ознайомитися за посиланням

  

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. У бібліотеці гімназії з приводу цього триває тематична виставка літератури «Мова - духовний скарб нації». Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. Мова - наш генетичний код!

Звіт про роботу бібліотеки за І семестр 2022-2023 н.р. (завантажити)

Щоб нагадати учням про основні правила безпеки життєдіяльності під час зимових канікул, у бібліотеці Кременчуцької гімназії 19 бібліотекаркою Нестеровою О.В. оформлена тематична виставка літератури «Безпечне життя на зимових канікулах». Тут розміщена література, яка підійде для різної вікової категорії дітей. Учні в ігровій формі можуть згадати основні правила, які допоможуть зберегти власне життя та здоров‘я і не наражати на небезпеку інших.

  

Нові надходження літератури до бібліотеки Кременчуцької гімназії 19 (грудень, 2022р.)


 

2 грудня 2022 року в бібліотеці Кременчуцької гімназії №19 Кутько В.В. (консультант по бібліотечним фондам) провела засідання "Школа молодого бібліотекаря". Вона виступила з теоретичною частиною за темою "Отримання та облік надходжень підручників й навчальної літератури". Доповідачем з практичної частини була завідувачка бібліотеки гімназії №19 Нестерова О.В.

Засідання відбулося у дружній атмосфері. Новопризначені бібліотекарі отримали корисну та потрібну інформацію, збагатили свої знання та розширили досвід з бібліотечної справи.

Книжкові панорами до увічнення пам'яті захисників України та героїв м. Кременчука "Слава минулого та сьогодення України" в межах обласних заходів на період 2021-2025рр.

Григорій Сковорода – видатний український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог. Він залишив нащадкам феноменальну духовно-педагогічну спадщину, яка не втрачає свого унікального пізнавального, етико-виховного, естетичного значення і тепер, у період творення нової української держави, нової освіти.

В рамках відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди, у бібліотеці Кременчуцької гімназії 19 організовано тематичну виставку, присвячену його творчості.

Кременчуцька гімназія №19 Кременчуцької міської ради

Кременчуцького району Полтавської області

                                                                                       Затверджую

                                                                                   Директор

 ___Тетяна ЛОБАН

               «03» жовтня 2022р.

ПЛАН

проведення місячника бібліотеки під гаслом

«В НАС ЄДИНА МЕТА УКРАЇНА СВЯТА,

НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!» 

Зміст заходу

Клас

Дата проведення

Відповідальний

1

Книжкова панорама «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи»

1-9

  03.10-31.10

Нестерова О.В.

2

Конкурс декламаторів патріотичного вірша «Моя незламна Україна»

1-4

03.10-10.10

Нестерова О.В.,

Класоводи 1-4-х кл.

3

Обереги своїми руками «У нашім серці Україна»  для воїнів-захисників (буде відправлено до ЗСУ)

1-9

03.10-13.10

Нестерова О.В., класні керівники

4

  5

Міні-твір «Напишу листа до воїна…» Конкурс малюнків «Намалюю перемогу!» (буде відправлено до ЗСУ)

5-9

    5-7

03.10-13.10

03.10-13.10

Нестерова О.В., класні керівники, Шаповал О.Б.

6

Шоу-огляд літератури «Українська сучасна література до дня українського  козацтва»

1-9

10.10-21.10

Нестерова О.В.

7

Бесіда «Мова – духовний скарб нації»                

5-9

13.10-23.10.

Нестерова О.В.,

Учителі укр. мови

8

  9

Експрес-хвилинки «Бути патріотом – це…» Смайл-опитування «Що таке патріотизм?»

1-9

14.10-24.10

Нестерова О.В.,

Учителі-предметники

10

Буккросинг літератури патріотичної тематики «Передай книжку другу»

    5-9

17.10-27.10

Нестерова О.В., Титарева В. Ю.

11

 12

Фотоконкурс «Миттєвості Кременчука» День пам`яті «Подвиги героїв нашого міста» до дня визволення Полтавщини

   7-9

24.10-30.10

28.10.2022

Нестерова О.В.,

Титарева В. Ю.

13

Розміщення інформації на сайті

За потребою

Титарева В. Ю.

                                                            

У 5-Б класі (кл.кер. Свистун О.) 26.10.2022р.відбувся урок-аукціон знань до Місячника бібліотек «Чужого научайтесь та свого не цурайтесь». П’ятикласники здійснили віртуальну подорож до найдавніших бібліотек світу, нашої шкільної бібліотеки, розповіли про свої домашні бібліотеки та улюблену книжку.

В рамках Всеукраїнського дня бібліотек 30 вересня 2022 року за ініціативи бібліотекаря Кременчуцької гімназії 19 Нестерової О.В. учнівське самоврядування «Молодість» провело буккросинг літератури патріотичної тематики «Передай книжку другу».

 

21 лютого  2022 року в закладі відбувся урок-зустріч для учнів 9-х класів за темою «Кращої, ніж рідна, мови не буває», який підготувала шкільний бібліотекар Нестерова О.В. На заході були присутні бібліотекар відділу абонементу міської дорослої бібліотеки ім. М. Горького – Домбровська Ольга Владиславівна, письменник Чужа Федір  Олексійович - голова спілки літераторів «Славутич» м. Кременчукапоетеса Волкова Ніла Іванівна. Присутні переглянули презентацію про українську мову, послухали вірші, які декламували учні та Волкова Н.І., Чужа Ф.О. презентував свою книгу "На вітрилах слова". Подальша доля нашої мови залежить від нас! Від того як буде рідне слово бриніти в нашій душі, як воно буде жити в ній. Тож вболівайте за рідне слово, вірте в його чарівну силу, адже воно того варте. Захисти солов’їну мову – збережи Україну! Сьогодні ніщо не може зупинити відродження національного духу. Всім нам треба плекати у серці любов до духовної та культурної спадщини нашої Батьківщини. І буде вона Велика, а з нею Великими будемо й ми. Сподіваємось, що ми всі будемо вивчати і вдосконалювати свою мову, розмовляти й думати рідною мовою, шанувати та любити все українське.

        

  

    Шкільний бібліотекар Нестерова О.В. разом з учителем історії та правознавства Звержинською Н.А. провели до Міжнародного дня прав людини спільний захід для учнів 9-Б класу. Година спілкування відбулася на території абонементу бібліотеки ім. М.Горького. Перед учнями виступила Терещенко С.О. - начальник відділу просвітництва та взаємодії надання первинної безоплатної допомоги мешканцям м.Кременчука. Вона розповіла про рух булерства у світі. На жаль, негативна тенденція вже дійшла і до нашої держави. Фахівці проводять інформаційну роботу з цього питання. Старшокласники дізналися про ознаки булінгу, як протидіяти насильству, як розпізнати домашнє насильство і вміти захиститися від нього. Хлопці та дівчата переглянули відеоролик "Я маю право", ознайомилися з шоу-оглядом літератури та отримали буклети з адресою та телефонами "Центру допомоги". Класний керівник 9-Б класу Звержинська Н.А. наголосила на те, що кожна людина повинна дотримуватися норм поведінки, бути толерантною та доброзичливою особистістю. Нестерова О.В. проінформувала, що в шкільній бібліотеці організована книжкова панорама "Правове виховання у школі", "Час вчитися толерантності", "Хочемо, щоб усі жили у мирі". Учні отримали корисну інформацію та нові знання.

      

14 листопада 2018 року шкільний бібліотекар Нестерова О.В. для учнів 3-А класу (вчитель Перегонова А.М.) провела елемент бібліотечного уроку "Пам'ятні дати життя та творчості Василя Олександровича Сухомлинського". Школярі прослухали біографічну довідку про відомого українського педагога та пригадали творчу спадщину дитячого письменника. З задоволенням роздивились книжки, які були представлені на тематичній поличці. Кожне оповідання та казка вчать нас бути людяними, добрими, милосердними, співчутливими та допомагати один одному. Життя дано на добрі справи.

  

  

 8 листопада 2018 року до Дня української писемності та мови шкільний бібліотекар Нестерова О.В. для учнів 3-А класу (вчитель Перегонова А.М.) провела виховний захід "Віртуальна подорож до джерел української писемності". Школярі дізналися, який вигляд мали давні книжки, про шлях друкарської справи, про головних осіб слов'янської писемності - Кирила та Мефодія, Нестора Літописця. Також хлопці та дівчата продемонстрували і свої знання з української мови - відповідали на запитання вікторини, декламували вірші, розповідали прислів'я та приказки. Бібліотечний захід пройшов цікаво. Учні отримали багато корисної інформації.

  

  

  

     

  

  З 01 по 12 жовтня шкільний бібліотекар провела ряд екскурсій для учнів 1-х класів – «Екскурсія до країни Читалії». Першокласники дізналися про те, де живуть книги, які правила поведінки в бібліотеці, як поводитись з підручником та художньою книжкою. Учні познайомились з періодичними виданнями – дитячі журнали «Барвінок», «Зернятко», «Колосок», «Яблунька». Увагу малечі привернув шоу-огляд літератури «Твої улюблені книжки», які надійшли від книжкового магазину «Роксолана».  

         

    

   З групою учнів 4-А класу організовано бібліотечний марафон «Книга – твій друг». Бібліотечні помічники розповідали про правила поводження з книгою, про шлях її друкування, про правила бібліотеки, про шанобливе ставлення до підручників. 

    Олена Валентинівна провела для старшокласників бібліотечні бесіди біля книжкових виставок, які розповідають про історію створення української держави, про День українського козацтва, про Свято Покрови, про героїв на сході нашої країни:

  • «Щоб у серці жила Батьківщина»;
  • «14 жовтня – День українського козацтва»;
  • «Свято Покрови»;
  • «Героям слава!».                                                                                                                                                                                                                                                                                               Брала участь у шкільному заході, присвяченому пам'яті Олега Феня - кременчужанин, який загинув під час подій АТО. Учні ознайомились з книгами, які розповідають про звичайних людей, що опинилися в незвичайних життєвих ситуаціях, захищаючи наш спокій та мирне життя. Ми вдячні воїнам, які нас охороняють і дають змогу бути щасливими.                     

  

    

   З 16 по 26 жовтня 2018 року відбулася декада бібліотворчості «Малюю улюблену казку». Шкільний бібліотекар запропонувала виявити творчі здібності учням 5-7 класів. Учитель образотворчого мистецтва  Шаповал О.Б. надала професійні рекомендації школярам. Читати і малювати – найкраще хобі хлопців і дівчат. Кожен учень за допомогою малюнка  розповів про улюблену казку та свого літературного героя. Казкові персонажі допомагають дізнатися про все на світі – як дружити, як робити гарні справи, як допомагати один одному, як шанувати дорослих, як захищати менших та дбати про тварин.

   

  

  19 жовтня для учнів 4-А класу (вчитель Головченко Л.О.) бібліотекар школи Нестерова О.В. провела годину спілкування, присвячену життю та діяльності відомого українського педагога В.О. Сухомлинського – «Шляхами учителя». Школярі дізналися цікаві факти: як педагог навчав малечу, які використовував технології у своїй педагогічній діяльності, як любив дітей і природу. У СМТ Павлиш (Кіровоградська область) знаходиться музей видатного педагога, куди приїжджають учителя з різних куточків світу, навіть з Японії. У нашій бібліотеці є книга педагога «Павлишська середня школа» та багато інших. Учні 4-А класу демонстрували свої здібності у читанні вголос, читаючи дитячі твори письменника.

  

  

   

    Нестерова О.В. для учнів 3-А класу (вчитель Перегонова А.М.) провела бібліотечну бесіду «Творчість учнів школи». Вже багато років існує учнівська креативна лабораторія. Шкільна спільнота дарує свою творчість бібліотеці – казки, вірші, оповідання, віршовані казки. Учні прагнуть поділитися своїми думками, почуттями, світосприйняттям. Їх твори друкуються Спілкою літераторів «Славутич» у збірках – Альманах «Молоді голоси Кременчука» та «Струни юної душі». Під час проведення бібліотечного уроку «Структура бібліотеки», учні дізналися про те, що таке абонемент, читальний зал, книгосховище, довідкова література, фонд художньої літератури та фонд підручників.

  

  

   З 22 по 26 жовтня проходив тиждень голосного читання казок та оповідань В.О. Сухомлинського для учнів 1-3 класів. Олена Валентинівна вголос читала казки, оповідання. Таким чином, привертаючи увагу до книги. Твори Сухомлинського В.О. вчать школярів добру та любові, людяності та дружбі, повазі та милосердю. Герої навчають дітей вживати добрі слова та робити гарні справи. Для учнів ГПД 1-х класів був проведений бінарний урок «Королівство книжок» (бібліотекар Нестерова О.В. та вихователь Юрко І.В.). Школярі познайомилися з різними  виданнями, які демонструвала бібліотекар школи, пояснюючи, що вибирати книжки треба за віком: для молодших учнів – не дуже великі книги з великими літерами та яскравими малюнками; для учнів старшої школи – помірні літери та чорно-білі ілюстрації. Юрко І.В. провела вікторини - «Впізнай героя» та «Вгадай назву казки».

  

  

   Бібліотекар Нестерова О.В. для учнів 5-х класів провела літературний турнір «Казковий світ дитинства». Школярі пригадали улюблені казки та їх героїв. Відповідали на цікаві запитання «Казкова вікторина», допомагали героям знайти загублені речі «Бюро знахідок», брали участь у брейн -ринзі «З якої казки цей герой?», виконували вправу «Доповни речення». Учні проявили свої здібності, застосували знання на практиці, розширили власний кругозір та просто поспілкувалися з однокласниками. Під час шоу-огляду літератури «Дивовижний світ казки», який організувала Олена Валентинівна, учні впізнали улюблені казки та їх авторів.

  

  

  Місячник шкільної бібліотеки завершився заходом, який розширив бібліотечний простір до території міської дорослої бібліотеки імені М. Горького. 31 жовтня 2018 року учні 9-х класів (класні керівники Захарій Н.С., Звержинська Н.А., Ярмоленко Т.А.) завітали до «Зали української літератури», щоб зустрітися з молодим і талановитим поетом – Павлом Житковим. Він є координатором спілки молодих поетів «Творчий Кременчук». Поет читав вірші, розповідав про творчість своїх однодумців. Павло пригадав, що все розпочалося зі шкільної парти та любові до читання книжок. Молоді поети Кременчука допомагають іншим аматорам, любителям поезії та прози пізнати шляхи творчості. Сподіваємось, що ця зустріч залишиться у пам'яті учнів надовго, а може когось і надихне до проявлення власних творчих здібностей.

 Чудовим був виступ молодої поетеси Світлани Батрак, яка читала власні вірші під музичний супровід. Її вірші, як подих янгола, що завітав до літературної вітальні абонементу дорослої бібліотеки. Талановитий музикант Костянтин грав на гітарі власні композиції. Цей творчий дует став чудовим завершенням зустрічі наших учнів з молодою спілкою поетів Арт-Кременчук.

   Книга завжди допомагає людині по життю. Вона і друг, і порадник, і скринька знань, і джерело мудрості. Будь ласка, читайте книги та шануйте їх!

    

    

ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ

Незабутньою подією став захід організований шкільним бібліотекарем Нестеровою О.В. спільно з представниками Центральної міської бібліотеки ім.. М. Горького - Ходовою Н.В. та Домбровською О.В.. На заході було представлено шоу –огляд літератури українських і зарубіжних письменників “Любов – це…” та декламування віршів від представників арт-групи “ Творчий Кременчук” , а виступ київського гурту “Ведмідь і вухо” став яскравим закінченням цього радісного насиченого дня.

    

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ УКРАЇНИ

       22 листопада до Дня гідності та свободи  шкільним бібліотекарем  Нестеровою О.В. спільно з колегами з Міської дорослої бібліотечної системи Ходовою Н.В. та Шпак Т.М. для учнів 10 класу було  проведено урок-презентацію книги “Розстріляне Відродження. Золоті рядки української репресованої прози”.  Учні переглянули історичний відеоролик про події української революції  1917-1921 років. Ознайомилися з книжковою панорамою “Література доби українського Відродження”, а також юні читачі власноруч перегорнули сторінки  книги “Розстріляне Відродження”.Під кінець інформаційного уроку учні провели паралелі між минулим та сьогоденням нашої держави.

      

БІБЛІОТЕЧНИЙ ФЛЕШ-МОБ

    В межах Всеукраїнського місячника «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» Нестерова О.В. спільно з класними керівниками 8-х класів  Захарій Н.С., Звержинською Н.А., Ярмоленко Т.А.  провела флешмоб, присвячений популяризації здорового способу життя «Бути здоровим – сучасно і модно». Учні були згідні з тим, що немає в нашому житті місця шкідливим звичкам. Школярі усвідомили, що в книгах можна знайти для себе багато цікавої та корисної інформації.   Восьмикласники пообіцяли, що будуть зберігати своє здоров’я, а за порадою звертатися до бібліотеки.

КНИГА - ТВІЙ ДРУГ І ПОРАДНИК

   З народної мудрості ми знаємо: «Скажи – хто твій друг і я скажу – хто ти!»  І це – правда. Знаючи друзів, можна визначити яка ти людина. Якщо ти дружиш з книгою, то ти:

Comments:
Only authorized users can leave comments.