Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ. КІБЕРБЕЗПЕКА

Date: 30 березня 2021 о 09:09, Refreshed 2 березня 2023 о 16:20

Увага! Небезпека в інтернеті!

     Ми живемо в активному інформаційному середовищі. Технології торкнулися, мабуть, всіх сучасних сфер діяльності. Не тільки дорослі користуються перевагами новітніх розробок, а й діти. І ні для кого не секрет, що саме вони обожнюють гаджети. Ними батьки часто відволікають малечу. Так, завдяки телефонам та іншим пристроям, які вони віддають у маленькі рученята, у мами чи тата з’являється кілька хвилин на відпочинок. Та разом з перевагами виникають можливості інформаційної небезпеки.

Діти – найуразливіша категорія перед загрозами в мережі та кіберзлочинністю.Якщо ж вони проводять час біля комп’ютера чи іншого пристрою, нехай він проходить безпечно й з користю. Тому батьки мають наголошувати на кількох найважливіших і водночас дуже простих правилах користування Всесвітньою павутиною.

Безперечно, що створення власної сторінки в соціальних мережах несе за собою листування. І нехай діти мають на меті листуватися зі своїми ровесниками/друзями/рідними, є й незнайомці, які хочуть познайомитися. Таких людей варто уникати, а на їхні повідомлення не відповідати.

Особиста інформація має залишатися особистою. Навчіть дітей не розповідати про себе в мережі, тим паче не надсилати нікому (навіть знайомим) паролі, адреси, номери телефонів. Поясніть, що шахраї користуються цим, можуть зламати сторінку, поширювати неправдиву інформацію тощо.

Якщо дитину ображають в мережі, погрожують, тоді вона обов’язково повинна звернутися по допомогу до батьків або ж вчителів. Тому старші, особливо мама й тато, мають бути для малечі кращими друзями, з якими вони вільно можуть ділитися всім, що з ними відбувається.

     В інтернеті сьогодні легко отримати інформацію. Там і доступ до особистих фото, і місце навчання, адреса школи, наприклад. А з розвитком мережі Інтернет зростає і протиправний контент, частішають випадки агресивної поведінки одних користувачів на інших. Тому важливим завданням для дорослих (якщо вони вже дозволяють дітям користуватися пристроями) – розповідати, як в інтернеті залишатися в безпеці, які існують небезпеки та як їх попереджати.

 

Нормативно-правова база: кібербезпека України

Закон України «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки» від 09.01.2007 р. № 537-V ;

Стратегія кібербезпеки України, впроваджена указом Президента України від 15 березня 2016 року ;

Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» від 10.02.2017 № 45, ст..4013;

{Із змінами, внесеними згідно із Законами 
№ 2469-VIII від 21.06.2018, ВВР, 2018, № 31, ст.241 
№ 720-IX від 17.06.2020, ВВР, 2020, № 47, ст.408 
№ 912-IX від 17.09.2020}

Кібербезпека. Конфіденційність персональних даних учасників освітнього процесу. Згода батьків на розміщення фото, відео та робіт

дитини у мережі інтернет

    Результати діяльності Кременчуцької гімназії № 19  з метою інформування батьків та громадськості публікуються на офіціальному сайті закладу освіти та на офіційній сторінці закладу освіти в соціальних мережах. Це можуть бути фото, відео файли, творчі роботи  учасників освітнього процесу. Люди у всьому світі, з доступом до мережі Інтернет, будуть мати можливість побачити фото Вашої дитини або відео з її участю, фото її творчих робіт.

Розміщуючи роботи або фото та відео, на яких буде Ваша дитина, ми зобов’язуємося, керуватися наступними правилами:

• Заборонено публікувати матеріали із зазначенням номера телефону Вашої дитини, адреси.

• Заборонено публікувати матеріали, які містять будь-яку інформацію, що вказує на місце розташування дитини у точний період часу, окрім перебування її у закладі освіти.

• Заборонено публікацію матеріалів, що містять небажану інформацію, прямі чи опосередковані посилання на подібний матеріал.

• Перед публікацією роботу дитини буде розглянуто та схваленою педагогом, який є автором відповідної публікації до мережі Інтернет.

Відповідно Цивільному Кодексу  України (стаття 307) «Щодо здійснення фотозйомки особи за ії згодою»  фото та відео зйомка особи

(в т.ч. неповнолітньої дитини) має здійснюватися за ії згодою або за згодою ії батьків. Винятком є зйомка в публічних місцях: на вулиці, зборах, святах, конференціях тощо. Форма згоди батьків на фотозйомку неповнолітньої дитини з навчальним закладом може бути як усна, так і письмова.

Дозвіл (зразок)

батьків учнів Кременчуцької гімназії № 19 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області на фотографування та відеозйомку дитини , публікацію фото та відео з дитиною на офіційному сайті закладу освіти, на офіційній сторінці закладу освіти в соціальних мережах під час навчання та шкільних та позашкільних заходах  навчального закладу

 

                                                                                                Директору гімназії

                                                                                                Лобан Т.А.

                                                                                                матері (батька) учня

                                                                                                _______класу

                                                                                                ПІБ

Я,___________________, мати учня (ениці)________класу, надаю (не надаю) дозвіл на на фотографування та відеозйомку дитини , публікацію фото та відео з дитиною на офіціальному сайті закладу освіти, на офіційній сторінці закладу освіти в соціальних мережах під час навчання та шкільних та позашкільних заходів навчального закладу відповідно Цивільного Кодексу України (ст.307) «щодо здійснення фотозйомки особи за ії згодою».

Зробіть відмітку в рядку з матеріалами, які, на Ваші переконання, небажані для публікації в мережі Інтернет:

Прізвище та імя дитини____

Особисті фото дитини______

Фото дитини з заходів та занять_____

Групові фото, де зображена Ваша дитини_____


 

Дата  _______                                                                   Підпис________

Письмові згоди батьків залишаються на руках у класних керівників.

   У разі виникнення проблем, пов'язаних з публікацією матеріалів в мережі Інтернет (видалення світлин, корегування матеріалу) Ви можете зв'язатися з класним керівником своєї дитини або адміністрацією закладу освіти за тел. 75-62-40

                                                                                 Адміністрація гімназії

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин. 

Діти також використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки.

Щоб допомогти батькам і педагогам отримати інформацію щодо захисту дітей від впливу шкідливої інформації, розроблено посібники, шкільні уроки та складено перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів. Зазначені матеріали допоможуть дітям безпечно користуватись цифровими технологіями.

 

Переглянути відеоролик..(тут)..

Зверніть увагу! Вбережіть свою дитину!

У зв'язку з поширенням неформального російського руху ЧВК «Редан», Кременчуцька гімназія 19 закликає до реагування учасників освітнього процесу на подібні вкиди від ІПСО (інформаційно-психологічної операції) з метою дестабілізації ситуації в країні.

ЧВК «Редан» - це представники субкультури, які називають себе неформалами, виступають проти футбольних фанатів, мігрантів і вихідців з Кавказу. Їх символом є павук.

"Провокування масових бійок серед молоді і підлітків - це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні. Тож Поліцейські Києва та інших міст країни вкотре закликають батьків спілкуватися із дітьми, звертати увагу на їх поведінку, коло спілкування і способи проведення дозвілля". - повідомили у поліції.

Переглянути відео за посиланням.

КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"

Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через: 

  • поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;
  • повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.

За даними ЮНІСЕФ в Україні, майже 50% підлітків були жертвами кібербулінгу. Кожна третя дитина прогулювала школу через кібербулінг. 75% підлітків у анонімному опитуванні підтвердили те, що Instagram, TikTok і Snapchat є основними соціальними платформами для цькування.

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот "Кіберпес". У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу. 

Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.

У чат-боті "Кіберпес" можна знайти інформацію про те:

  • що таке «кібербулінг» та як він проявляється;
  • як визначити контент, що містить кібербулінг;
  • що робити, якщо вас кібербулять;
  • як видалити матеріали, що містять кібербулінг;
  • як попередити кібербулінг;
  • як не бути кібербулером.

ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВІД СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЛЯ В ІНТЕРНЕТІ:

ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ "STOP SEXTING"

Сексуальне насилля онлайн – один з викликів, який стоїть перед батьками та педагогами. Діти можуть стикатись із сексуальним насилля в Інтернеті у формах секстингу, кібергрумінгу та сексторшену.

Секстинг – це надсилання інтимних фото чи відео з використанням сучасних засобів зв’язку. Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям. Матеріали подібних переписок можуть бути оприлюднені, що часто призводить до кібербулінгу та цькувань дитини у школі. 

Кібергрумінг — це процес комунікації із дитиною в Інтернеті, під час якого злочинці налагоджують довірливі стосунки з дитиною з метою сексуального насильства над нею у реальному житті чи онлайн. Вони можуть змушувати дітей виконувати певні сексуальні дії перед камерою. Злочинці свідомо будують своє спілкування з дитиною так, аби викликати в неї теплі почуття та довіру, показати, що вона цінна та унікальна. Вони можуть прикидатися однолітками дитини, пропонувати роботу моделлю, дарувати подарунки тощо.  

Сексторшен – налагодження довірливих стосунків із дитиною в Інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування та вимагання додаткових матеріалів або грошей. 

Звертаємо увагу: якщо дитина стала жертвою секстингу, кібергрумінгу чи сексторшену, необхідно звернутися до поліції.

Освітній проєкт #stop_sexтинг за підтримки МОН, Мінцифри та Уповноваженого Президента України з прав дитини створили навчальні матеріали для батьків і педагогів щодо упередження та протидії сексуальному насиллю в Інтернеті:

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ 

"Як забезпечити безпеку дітей у мережі"

Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:

- розміщуйте комп’ютери виходом до інтернету поза межами кімнати вашої дитини;

- поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;

- цікавтесь, які веб сайти вони відвідують та з ким розмовляють;

вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль в Windows;

- наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом без вашого відома;

- навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;

- контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);

- цікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;

- навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати інтернет для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;

- переконайтеся, що діти консультуються з вами щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через інтернет;

- інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах;

- розмовляйте зі своєю дитиною як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.

Та найголовніше - дитина повинна розуміти, що ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна вам довіряти!!!

Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами

телефонів

Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини (понеділок- п’ятниця з 12:00 до 16:00):

0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних);

16 111 (безкоштовно з мобільних).

Онлайн консультація для підлітків в Teenergizer https://teenergizer.org/

Безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

116 123

Comments:
Only authorized users can leave comments.