ІСТОРІЯ ГІМНАЗІЇ

Date: 29 травня 2020 о 12:00, Refreshed 7 вересня 2023 о 09:57

Історія гімназії

Щоб бути Великим - треба бути людиною

великої ідеї та великого характеру

Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 19 м. Кременчука побудована і введена в дію 1 вересня 1962 року. Школа по проекту розрахована на 920 учнівських місць.

Був чудовий осінній теплий ранок. По-літньому сяяло сонце. На повітрі зібралися на урочисту лінійку всі діти та вчителі середньої школи № 19.

Було багато гостей від міської ради: будівники, які будували нашу чудову школу, а також шефи взуттєвої та кондитерської фабрик.

Перший дзвоник. У небо, ніби жайворонок, злітає музика першого дзвоника, під звуки якого перший директор Манженко Іван Павлович перерізає червону стрічку. Так почала своє життя наша рідна школа № 19.

У витоків її стояли ветерани педагогічної праці, директори закладу:

Манженко І. П.

Манженко Іван Павлович - перший директор середньої школи № 19 1962 року.
 Він заслужений вчитель України. Викладав фізику. За роки його роботи на посаді директора школи, школі № 19 було присвоєно звання «Школа передового досвіду».

Нікіфоров І. І.

Нікіфоров Ігор Ігоревич – працював директором школи № 19 з 1972 року по 1990 рік. Учитель фізики. Здобув професійного успіху, зібрав роботящий педагогічний , батьківський, учнівський колективи.
Працював заступником голови міськвиконкому, директором ліцею №4.

Артеменко В. М.

Артеменко Віктор Маркіянович – директор школи з 1990 року по 2000 рік. Досвідчений організатор педколективу. Свою адміністративну діяльність успішно поєднував з викладацькою роботою. Уроки проводив на високому науковому і методичному рівні. Активний у громадському житті, користується заслуженою повагою серед учителів, учнів, батьків.
За успішну педагогічну діяльність нагороджений орденом «Дружби народів», медаллю «За доблесний труд», медаллю А. С. Макаренка, значком «Відмінник народної освіти». Має кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії», звання «Учитель – методист», «Ветеран праці».

Пашедін Андрій Петрович – директор школи з 2000 року по 2020 рік. Вчитель історії.  Має педагогічне звання «Учитель-методист», нагороджений знаком «Відмінник освіти», має кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії». Нагороджений грамотою  департаменту освіти і науки Полтавської ОДА та грамотою Міністерства науки та освіти та органів місцевого самоврядування. Під час викладацької діяльності розв’язував проблему: «Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках історії». Як керівник закладу опікувався поглибленням матеріально-технічного стану в закладі, оновленням комплексного методичного забезпечення викладання предметів, організація виховання учнівської молоді шляхом втілення викладання предметів морально-духовного спрямування.

Лобан Тетяна Антонівна очолює заклад із 27 серпня 2020 року.  Учитель вищої категорії, має звання "Учитель-методист", нагороджена грамотами Полтавської ОДА. Загальний педагогічний стаж - 36 років.