ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ

Дата: 22 березня 2021 о 13:41, Оновлено 22 березня 2021 о 15:04

проведення бібліотечних заходів

до тижня дитячого читання під гаслом "Книги бувають різні…" Кременчуцької гімназії № 19 Кременчуцької міської ради  Кременчуцького району Полтавської області

Зміст заходу

Дата проведення

Книжкова експозиція  «Музей стародавньої книги»

Нестерова О.В.

Книжкова панорама «Книжки бувають різні – великі та малі»

Нестерова О.В.

Книжковий шоу-огляд літератури «Людину возвеличує добра справа»

Нестерова О.В.

Книжкова виставка на допомогу батькам «Культура читання»

Нестерова О.В.

Бібліотечний куточок «Педагогам про інклюзивну освіту»

Голосне читання «Дарувати добро» для учнів ГПД

Вихователі ГПД

7.

Екскурсії до бібліотеки «Книжковий будиночок»

Класоводи 1-2-х кл.

8.

Бібліотечні бесіди «Перші книги в Україні»

Класоводи 3-4-х кл.

9.

Бібліотечне повідомлення «Друковані книжки в Європі»

Класні керівники

10.

Бібліотечна вікторина «Історія створення підручника»

Класні керівники

З 22 березня по 28 березня 2021 року в Україні проходитиме тиждень дитячої та юнацької книги. Книга – чудовий і дивовижний витвір людського розуму. Вона стала для кожного із нас такою ж необхідною, як земля, як небо, як хліб. Книжка  - найбільше диво із усіх чудес світу.

Нестерова О.В., завідувачка бібліотеки гімназії, також долучилась до проведення тижня читання під гаслом «Книги бувають різні…» Мета бібліотечного заходу: залучити учнів до читання, прививати навички самостійного читання, правильно обирати книги за віковими ознаками, звертати увагу на зміст книги та її структуру.

Найвизначнішою подією людства став винахід друкарського верстату  у 1456 році. Винайшов його майстер Йоганн Гутенберг у Німеччині. На початку 16 століття у Білорусії розпочинається друкарська справа Франциска Скорини. У місті Лева 1574 року розпочав  роботу друкарський цех на Україні. Перша українська друкована книга побачила світ 24 лютого 1574 року завдяки Івану Федорову. Він надрукував першу українську «Азбуку» та другий «Апостол» (перший «Апостол» був надрукований у Москві 1563 року разом з Петром Мстиславцем). Іван Федоров у Львові 1576 року продовжує друк книг для дітей – «Граматика» та «Буквар» для церковних шкіл. 1862 року надруковано «Южноруський буквар», який написав Т.Г. Шевченко для українських дітей.

Бібліотека гімназії запрошує учнів 1-9 класів до «Музею стародавньої книги». Книжкова експозиція розповідає про перші рукописні книги, які були знайдені у світі – «Книга Велеса», «Повість минулих літ», «Слово о полку Ігоревім». У музеї представлені найстарші книги, які були надруковані 130 років тому назад ( 125; 122; 116; 112; 110; 107; 96; 73 ) – та до наймолодших 60 років тому назад   ( 58; 57; 40 ).

Учням 1-4 класів до вподоби стане книжкова панорама «Книжки бувають різні – великі та малі». На ній представлені книжки різних розмірів, змісту, форми – книги-іграшки, книги-будиночки, книги-ігри, книги-розгортайки, книжечки-портмане, книжка-буклет, книжки-картинки, книга-комікс, книжка-розмальовка. Книги бувають стандартні та нестандартні, різномовними й різнокольоровими. Майже весь спектр книжок можна роздивитися в нашій бібліотеці.

Книга – наш друг і порадник, місток між минулим і сьогоденням. Вона допомагає читачу мандрувати світом, дізнатися про Всесвіт, подорожувати материками та країнами. Книжки вчать нас бути добрими та милосердними, робити гарні справи та дружити. Про людські стосунки та правила поведінки розповідає книжковий шоу-огляд літератури «Людину возвеличує добра справа».

На допомогу батькам стане книжкова виставка «Культура читання», яка розповідає про правила бібліотеки, про правила сімейного читання. На сайті гімназії є сторінка «Бібліотека гімназії», де розміщені методичні наробки Олени Валентинівни про мету виховання та читання, про українську народну педагогіку та національне виховання. У пригоді стануть роботи «Скринька для батьків», «Поради батькам», «Лекції для батьків», «Макаренко А.С. «Книга для батьків» та інший матеріал в електронному вигляді.

На допомогу вчителю з інклюзивної освіти та учителю-асистенту організований бібліотечний куточок «Педагогам про інклюзивну освіту». Тут розміщена методична література, представлені підручники з інклюзивної освіти для учнів 1-4 класів.

Бібліотекар завжди прийде на допомогу своєму читачу – порадить, порекомендує, допоможе зорієнтуватися та обрати потрібну книгу. Книги так само різні, як різні й самі люди. На кожного користувача знайдеться потрібна книжка. Будь ласка, приходьте до бібліотеки та читайте книги!!!