ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ

Дата: 25 березня 2021 о 12:54, Оновлено 29 березня 2021 о 08:35
182 перегляда

У межах тижня дитячої книги та читання в гімназії відбулись екскурсії до бібліотеки (для учнів 1-Б та 1-Г класів), бібліотечні бесіди (індивідуальні та групові), бібліотечні повідомлення, експрес-хвилинки біля книжкових виставок (для учнів 1-6 класів), голосні читання казок для учнів ГПД та бібліотечний урок «Книжки бувають різні» для учнів 2-Б класу.

Учні дізналися багато інформації про те, що до середини 16 століття не існувало поняття «дитяча книга» або «дитяче читання». Здебільшого, діти читали ті книги, які читали їх батьки. Джерелом дитячої книги вважають Англію, в якій з*явився друкарський станок у 1477 році. У. Кекстон видав збірку байок Езопа, найвідомішою стала байка «Роман про Лисицю». У 1558 році чеський священик і педагог Ян Коменський видав першу книгу з малюнками для дітей  за назвою «Мир чувственных вещей в картинках». То був перший підручник з латинської мови та з гравюрами.

Цікавою стала інформація щодо подальшого розвитку дитячої літератури. У 18 столітті у дітей з'явився вибір та різноманітність дитячої книги – романи Даніеля Дефо «Робінзон Крузо» (1719), Джонатана Свіфта «Мандри Гуллівера» (1726); збірки казок Сходу «Лампа Аладдіна», «Алі-Баба і 40 розбійників», «Пригоди Сіндбада-Мореходця». Далі буде…

Всі ці книги є в нашій бібліотеці навчального закладу. Вони доступні як учням початкових класів, так і старшим учням. Найголовніше, щоб у наших дітей було бажання читати книги та розвивати свій кругозір. Україні потрібні освічені, розумні, виховані, думаючі люди, які прагнуть до самовдосконалення й саморозвитку.